-
Nejnovější
-
Lidé
-
Autor
-
Období
Často lidé hynou klevetníků vinou.
-
+


4. 1. 2012
Po návratu z cest o Češích: Jsme vysoce nespolečenští, je nám nepříjemné, když máme mluvit s lidmi vybraně, vědět s kým mluvit, co jim říci, na co se zeptat. Neumíme jazyky. A neumíme se smát. Jsme tragičtí ve styku s lidmi. Naše sebevědomí je nedostatečné. Nejsme si jisti.Toužíme po izolaci, aby vše bylo malé, ale naše.
-
+


4. 1. 2012
Každý člověk má usilovat o mír, dokud je naděje na jeho dosažení. Není-li však možné míru dosáhnout, smí použít všechny možnosti a prostředky.
-
+


4. 1. 2012
Skutečný přítel je největší z pokladů, a přece se lidé pachtí za těmi menšími.
-
+


4. 1. 2012
Pokud bude na Zemi místo, kde bude vzduch, slunce a tráva, bude muset člověk litovat, že tam není.
-
+


4. 1. 2012
Neštěstí většiny lidí vězí v tom, že mají čas se ptát, zda jsou šťastni či ne.
-
+


4. 1. 2012
Dvojice - to jsou dva lidé, kterým se daří dobře až večer. Partnerství začíná ráno a trvá celý den. Partnerství řeší všední, banální, nudné, trapné a tísnivé otázky - rozpočet, nákupy, zmatky, únavy, opravy bot či vymalování bytu, ledacos a všechno.
-
+


4. 1. 2012
Muž a žena dohromady vytvářejí teprve skutečného člověka.
-
+


4. 1. 2012
Lehká věc je mlčeti, když člověk nic neví.
-
+


4. 1. 2012
Duše některých lidí je tak silná, že jsou schopni obětí, jejíchž odměnou je vědomí, že milované osobě zajistili štěstí.
-
+


4. 1. 2012